بازاریابی ایمیلی

  1. خانه
  2. /
  3. بازاریابی ایمیلی
بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از اصلی ترین روش های تبلیغات و بازاریابی، به روش‌ها و شیوه‌هایی گفته می‌شود که از طریق ایمیل برای جذب ترافیک و بازدید کننده به کار گرفته می‌شود. در حقیقت، این روش بازاریابی به عنوان روش بازاریابی مستقیم شناخته می‌شود که در جریان آن به طور مستقیم از مخاطب خود می‌خواهیم که از کسب‌وکار ما بازدید کرده و از محصول و خدمات ما دیدن کند. نکته مهم در مورد استفاده از ایمیل مارکتینگ در این است که هیچ واسطه‌ای در این روش وجود ندارد و ما به طور مستقیم با بازدید کننده‌ها یا مخاطبان خود در ارتباط هستیم.

جالب است بدانید، تنها در ایران، روزانه ۷۱ درصد از افراد فعال در شبکه اینترنت، به ایمیل خود سر می‌زنند. نکته دیگر این است که علاوه بر چک کردن مداوم پیام‌های ارسال شده به ایمیل؛ امکان تغییر دادن آدرس از سوی آنها بسیار کم است.

مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ چیست؟

– انجام پروسه بازاریابی ایمیلی، در زمان پیش از ارسال پیام، بسیار کوتاه است و برای انجام آن نیاز به صرف هزینه یا انرژی زیادی ندارید؛ به طور کلی صرفه انرژی و زمان کم در این فرایند از خصوصیات مثبت بازاریابی از این راه است.

– انعطاف پذیری بالای فضای ایمیل به شما کمک می‌کند تا پیام اصلی خود را به سادگی مطابق با سلیقه شخصی خود برای مخاطبانتان ارسال کنید؛ فضای ایمیل به شما این امکان را می‎‌دهد که با زنجیره ای از تصاویر، ویدئو و متن محتوای مورد نظر را به مخاطب برسانید.

– محتوا ارائه شده از طریق ایمیل می‌تواند شخصی‌سازی شود و با یک گیمی‌فیکیشن تعریف شده برای مخاطب ارسال شود.

– از نکات مثبت ایمیل مارکتینگ در مقایسه با دیگر روش‌های آفلاین باید به خاصیت تفکیک سازی مخاطبان اشاره کرد. این کار نتایج بهتری را به شما ارائه خواهد داد و باعث آسان‌تر شدن کار، در ارائه محتوا مرتبط با هدف شما، از طریق ارسال ایمیل به مخاطبان ‌شود.

– هزینه پایین ایمیل مارکتینگ برای کسب‌ و کارهای بزرگ، عددی نزدیک به صفر است؛ این در صورتی است که شما یک دیتای دسته‌بندی شده از ایمیل مخاطبان بالقوه و بالفعل خود داشته باشید؛ هزینه پایان ایمیل مارکتینگ خطر ریسک در این فضا را کاهش خواهد داد. برای مثال اگر قصد معرفی برند خود را در یک فضای آنلاین داشته باشید نیازمند هزینه بالایی برای طراحی بیلبورد، تراکت، استرابردو… هستید؛ از آن گذشته هزینه خرید جایگاه بیلبرد یا پخش تراکت‌ها را فراموش نکنید. تمامی این نکات خطر ریسک، طرح انتخابی و محتوای تبلیغاتی خرید بیلبورد را برای شما بالا خواهد برد.

– از دیگر مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ امکان ایجاد ارتباط با مخاطبان به تعداد دفعات بیشتر و بازه زمانی کمتر است؛ مثلا شما با روش های دیگر تبلیغاتی ممکن است بتوانید ماهی یکبار یا هر دو هفته یکبار (با صرف هزینه مالی و زمانی زیاد) با مشتریان و مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید، ولی در ایمیل مارکتینگ این کار را سریعتر، راحت تر و کم هزینه تر انجام خواهید داد.

– ایمیل مارکتینگ یک روش اطلاع رسانی برای رویدادهای مهم است، با این ابزار می‌توانید به مخاطبانتان کدتخفیف هدیه دهید، یا آنان را از رویدادهای مهم مانند: برگزاری کلاس‌های آنلاین رایگان، جشنواره‌های فصلی، کمپین‌های مناسبتی و… مطلع کنید.

– می‌توانید از طریق ایمیل، یک راه ارتباطی برای پشتیبانی از مشتریان ایجاد کنید، این کار باعث توجه مخاطب به فضای ایمیل و اعتماد به برند شما در طولانی مدت، خواهد شد.

انواع ایمیل در بازاریابی ایمیلی

با یک جستجوی اینترنتی ساده به راحتی می‌توانید وبسایت ها و منابع مختلفی بیابید که هر کدام از آنها انواع بازاریابی ایمیلی را به شکلی خاص معرفی می‌کنند. برخی از آنها یک فهرست 12 موردی و برخی نیز فهرست‌های 16 موردی برای انواع آن، ارائه داده‌اند که بیشتر آنها مواردی تکراری و حاشیه‌ای هستند. با توجه به سابقه قبلی و همچنین تجربه خود در زمینه ایمیل مارکتینگ، انواع مختلف این روش‌ها را در 6 گروه قرار داده‌ایم:

-ایمیل‌های خبری یا خبرنامه‌ها: این ایمیل‌ها به‌صورت اخبار کوتاه و حاوی پیام‌های تبلیغاتی از هستند که شرکت‌ها برای مخاطبان خود ارسال می‌کنند و از این طریق ارتباط خود را با آنها حفظ می‌کنند.

-ایمیل‌های تبلیغاتی یا اسپانسری: این نوع ایمیل بیشتر برای شرکت‌هایی کاربرد دارد که هنوز جامعه هدف خود را تشکیل نداده و به دنبال جذب بازدید کننده و مشتری بیشتر هستند. در این ایمیل‌ها اطلاعاتی درباره خصوصیات شرکت،‌ محصولات و خدمات آن ارائه می‌شود تا از این طریق بازدیدکنندگان بیشتری برای کسب‌وکار خود جذب کنند.

-ایمیل‌های اختصاصی: می‌توانیم اسم ایمیل‌های ویژه نیز برای آنها به کار ببریم و در مورد ایمیل‌های هستند که به طور ویژه درباره یک موضوع خاص یا یک هدف خاص برای کاربران ارسال می‌شوند. مثلاً ممکن است، یک شرکت از طریق ایمیل اختصاصی به مشترکین خود در رابطه با تخفیف‌های ماهانه یا سالانه اطلاع دهد.

-ایمیل‌های Digest: این ایمیل‌ها تقریباً همانند ایمیل‌های خبری هستند، اما به طور کلی اطلاعاتی در رابطه با فعالیت‌ها و خدمات شرکت‌ها ارائه می‌دهند که در زمان‌های گذشته انجام گرفته و در ماه‌های پیش رو نیز قرار است انجام بگیرد. در واقع، این ایمیل‌ها باعث می‌شود که کاربران در جریان فعالیت شرکت‌ها قرار گیرد.

ایمیل‌های تبادلی: این نوع ایمیل‌ها به تبادل اطلاعات بین شرکت‌ها و کاربران اختصاص می‌یابند. به عنوان مثال، زمانی که شما به عنوان مشترک یک خبرنامه ثبت‌نام می‌کنید، یا فرم عضویت یک وبسایت را پر می‌کنید، این ایمیل‌های تبادلی هستند که به شما در رابطه با ثبت نام و نحوه ادامه آن اطلاع می‌دهند. برخی از وب‌سایت‌ها، ایمیل‌های خوش‌آمدگویی را به صورت مجزا دسته بندی می‌کنند، این در حالی است که آنها هم در بین ایمیل‌های تبادلی قرار می‌گیرند.

ایمیل‌های پرورش مخاطب: این روش از بازاریابی ایمیلی را می‌توان گام بعدی استفاده از ایمیل‌های تبلیغاتی یا اسپانسری در نظر گرفت. در واقع، شما در مرحله قبل بازدیدکننده و ترافیک مورد نظر خود را جذب کرده‌اید و در حال حاضر این کاربران به عنوان مشترک وب‌سایت شما شناخته می‌شود. در این مرحله، شما به سراغ ایمیل‌های پرورش مخاطب خواهید رفت و سعی می‌کنید پیشنهادهایی برای آنها مطرح کنید که شرایط برای تبدیل آنها به مشتری فراهم شود.

مراحل بازاریابی ایمیل برای کسب و کارها و سایر مشاغل در سلام تبلیغات به صورت ذیل می باشد:

1.دریافت مشخصات کسب و کارها

2.طراحی قالب متناسب با هدف کسب و کار

3.برآورد هزینه و پرداخت آن توسط متقاضی

4.مشخص کردن جامعه هدف و استفاده از بانک ایمیل مربوط به آن

5.ارسال ایمیل انبوه

6.گزارش ایمیل ها به متقاضی (ارسال شده، کلیک شده، باز شده، مشتری بالقوه)

فهرست
کسب درآمد دلاری با طراحی گرافیکیتکمیل فرم در چند ثانیه
+