تولید پادکست و ضبط صدا

  1. خانه
  2. /
  3. تولید پادکست و ضبط صدا

اگر بخواهیم پادکست را خیلی ساده برای شما معرفی کنیم باید بگوییم که پادکست ها مجموعه ای از اپیزودهای صوتی هستند که معمولاً بر روی یک موضوع خاص تمرکز دارند. پادکست ها موضوعاتی مانند استارتاپ ها، بحث های سیاسی، موضوعات روزمره مثل خرید و … دارند و شما می توانید با نصب یک اپلیکیشن پخش پادکست و عضویت در خبرنامه یا سامانه پادکست موردنظرتان و تبدیل شدن به یکی از مشترکین آن پادکست، هر زمان که بخواهید اپیزود مورد نظر خود را دانلود و روی تلفن همراه خود یا دستگاه های دیگری که قابلیت پخش صوت دارند، داخل خودرو یا هرجای دیگری آنها را گوش کنید. برای آشنایی با پادکست ها و مزایای گوش دادن به آنها با کوک موبایل همراه باشید.

پادکست ها به شما این فرصت را می دهند که صدای افراد بسیاری را بشنوید و داستان ها و روایت هایی را دنبال کنید که شاید چالش و مساله ی روز جامعه ی شما باشد. با شنیدن پادکست ها می توانید دنیایی متفاوت را از آنچه در آن زندگی می کنید تجربه کنید و جای دیگران زندگی کنید، تجربه کسب کنید و اطلاعات فراوانی به دست بیاورید. پادکست ها یکی از مهم ترین انواع رسانه ها و مدیاها هستند که سال به سال براهمیت آنها افزوده می شود.

پادکست ها؛ فایل های با فرمت ویدیویی هستند یا صوتی؟

 برای اینکه بتوان به پادکست ها در خودرو، منزل یا هر مکان دیگری گوش کرد و استفاده از آن ها راحت باشد به صورت فایل های صوتی ارائه می شوند؛ اما خوب است بدانید که پادکست های ویدیویی نیز به صورت محدودی وجود دارند. دلیل اصلی صوتی بودن پادکست ها، هدف اصلی از تولید و ارائه  ی آن ها می باشد. هدف اصلی تولید پادکست ها، سرگرم کردن و مطلع کردن شما در زمانی است که مشغول انجام سایر کارهای روزمره خود هستید و در واقع پادکست ها به نوعی در پس زمینه فعالیت های دیگرتان، شما را سرگرم کرده و اطلاعات خوبی را در اختیار قرار می دهد. به عنوان مثال، یکی از رایج ترین زمان های استفاده افراد از پادکست ها، در حین رانندگی و داخل خودرو می باشد. در حین رانندگی نمی توانید داخل اتومبیل یک پادکست ویدیویی را مشاهده کنید؛ ولی پادکست صوتی شما را سرگرم کرده و حواستان را نیز پرت نخواهد کرد. همچنین خیلی از افراد در راه خانه یا در حین رفتن به سمت محل کار، در باشگاه حین انجام تمرینات، به پادکست های مورد علاقه خود گوش می دهند. به طور کلی شما می توانید هر زمان از دست رفته ای را به یک تفریح تبدیل کرده و به پادکست مورد علاقه تان گوش دهید و از آنها بیاموزید

هرچه قدر یک پادکست حرفه ای تر و دقیق تر باشد، زمان و هزینه بیشتری را برای تولید نیاز دارد؛ اما تولید کنندگان پادکست های ساده تر، با وجود موانع و سختی های خاص، باز هم راحت تر می توانند هر قسمت را آماده کرده و به موقع آن را به دست مشترکین برسانند. به این ترتیب طرفداران خود را همیشه راضی نگه می دارند.

تفاوت پادکست ها با فایل های صوتی چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده و روان بیان کنیم، از نگاه شخصی که یک اپیزود پادکست مورد علاقه خود را از سایت دانلود می کند، فایل دانلود شده یک فایل صوتی ساده، مشابه تمامی فایل های صوتی دیگر خواهد بود. ولی تفاوت اصلی زمانی مشخص می شود که شما بخواهید خود را عضو مشترکین یک پادکست کرده و از طریق فید RSS، به صورت هفتگی هر اپیزود را دریافت کنید. اگر شما برای پخش اپیزودهای پادکست خود و قرار دادن آن در اختیار مشترکینتان، از یک سایت با هاست پادکستینگ استفاده کنید، هم فضای پادکستینگ سایت خود را با تمام ویژگی هایش حفظ کرده اید، هم مشترکین شما قادر خواهند بود آن ها را به صورت یک فایل صوتی دانلود کنند. با انتخاب یک سایت ارائه دهنده خدمات پادکست برای پخش برنامه خود، اپیزودهای شما کاملاً خودکار به صورت پادکست در اختیار مشترکین شما قرار خواهد گرفت؛ اما شاید بخواهید کمی اطلاعات خود را در زمینه نحوه عملکرد این نوع سایت ها افزایش دهید. در یک کلام، اینگونه سرویس های پادکست، تحت تکنولوژی RSS کار می کنند که یک زبان کامپیوتری جدید بوده و رابطه ای بین برنامه پادکست شما و سایتتان ایجاد می کند.

مزیت های گوش دادن به پادکست ها چیست؟

مزیت اول: با گوش دادن به پادکست، خلاق خواهید شد و قوه ی تصور و تخیلتان تقویت می شود.

مزیت دوم: شما می توانید خیلی چیزها از پادکست بیاموزید.

مزیت سوم: با گوش دادن به پادکست، می توانید از مهارت های چندگانه خود به صورت همزمان استفاده کنید.

مزیت چهارم: با گوش دادن به پادکست ها شنونده ی بهتری خواهید شد.

مزیت پنجم: درباره جهان هستی می آموزید و حس همدلی در شما تقویت خواهد شد.

مزیت ششم: پادکست ها اصلا شبیه به دیگر سرگرمی های دور و بر ما نیستند!

مزیت هفتم: با گوش دادن به پادکست ها علایق جدید پیدا خواهید کرد.

ضبط صدا

از فنآوری ضبط صدا در موارد ذیل استفاده می شود:

ضبط صدای تلفن گویا

ضبط صدای سانترال

گویندگی تیزر تبلیغاتی

ضبط صدای نریشن

ضبط صدا کتاب صوتی

مجموعه سلام تبلیغات با همکاری استودیوهای ضبط صدا و بهره گیری از بهترین صداپیشگان می تواند سفارشات ضبط صدای مورد دلخواه شما را در کمترین زمان و با کمترین هزینه بر عهده بگیرد

فهرست
کسب درآمد دلاری با طراحی گرافیکیتکمیل فرم در چند ثانیه
+